Poszukujemy pracowników w Berlinie

– Lakiernik samochodowy, blacharz samochodowy, mechanik samochodowy – czeladnik lub mistrz

Szukasz pracy jako mechanik samochodowy, blacharz samochodowy lub lakiernik samochodowy?

Należysz do najlepszych i chcesz pracować w super zespole?

Chcesz naprawiać najpiękniejsze auta na świecie, nie ważne czy nowoczesne pojazdy, samochody supersportowe lub auta historyczne (oldtimery)?

Jeśli tak, to wyślij nam natychmiast maila z Twoim podaniem o pracę na adres in@pinguin-werkstatt.com albo zadzwoń po prostu pod numer +49 (0)30 83 20 30 20 .

Istnieją ludzie, którzy pracują, bo muszą i są tacy ludzie, którzy się w swej pracy spełniają i wkładają w nią sercę i duszę. Niestety musieliśmy na własnym przykładzie boleśnie stwierdzić, iż są duże różnice w tej kwestii. Nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego warsztatu, w którym czulibyśmy się w dobrych rękach. Jak nie była to kwestia serwisu, to chodziło o nastawienie do pracy lub o słabą jakość, która nie spełniała naszych oczekiwań.

Postanowiliśmy więc sami zrobić to po prostu lepiej i w 1996 r. założyliśmy nasz własny zakład, który z czasem stał się znany daleko poza granice Berlina i do dziś odnoszony przez nas sukces daje nam potwierdzenie.

Niezwykłe i ekskluzywne otoczenie pracy

Zaspokajamy trzy ważne dziedziny rzemiosłą samochodowego. Do naszego warsztatu należą warsztat mechatroniczny, dział blacharski oraz lakiernia samochodowa – oczywiście każdy dział jest certyfikowany dyplomami mistrzowskimi. Z upływem lat byliśmy w stanie wypracować sobie dobrą renomę i dlatego współpracujemy już od dłuższego czasu ze znanymi ubezpieczycielami oraz producentami samochodowymi.

Do producentów aut należą między innymi takie marki jak:

– Bentley
– Infiniti
– Lamborghini
– Maserati

oraz przepiękne oldtimery, które restaurujemy, serwisujemy i naprawiamy.

Wysoka jakość pracy, perfekcyjne zarządzanie czasem i najwyższa satysfakcja klientów kształtują nasz warsztat

Pod względem marki Bentley uzyskaliśmy nawet certyfikat blacharsko-lakierniczy ‚Body & Paint‘. Oprócz tego, jesteśmy też niezależnym warsztatem dla innych marek dużych producentów samochodowych. Mercedes-Benz, Porsche czy Ferrari – my nie lękami się przed drogimi autami i oldtimerami. Od przedwojennej wyścigówki Bentleya lub Alfy Romeo po Rolls Royce’a Phantom lub Mercedesa SLR.

Poszperaj na naszej stronie internetowej, a na pewno się zachwycisz

Oczywiście świadczymy też usługi dla każdego klienta i właściciela pojazdów, który poszukuje dobrego i solidnego warsztatu, który szanuje wysoką jakość pracy, zadowolenie i dobre zarządzanie czasem. Dla tego dla nas każdy kierowca Trabanta, Volkswagen lub jakiejokolwiek innej marki jest mile widzianym i szanowanym klientem.

Traktujemy wszystkich naszych klientów tak samo dobrze. Od supersportowego auta po klasyka motoryzacji.

Obok ogólnego zamiłowania dla samochodów i częściowego skupienia na drogie auta klasy premium, jednym z dalszych priorytetów są modele Mercedesa.  Jesteśmy też bardzo oddani klasycznym samochodom – od młodszych przez starsze oldtimera, po klasyki z początków motoryzacji. Bez znaczenia czy jest to diagnoza całego układu elektronicznego czy też własna produkcja części zapasowych, które już nie są dostępne na rynku – spełniamy wszelkie prace na najwyższym poziomie technicznym i ustalamy nowe kryteria jakości.

Współpracownicy, którzy wypełniają swój zawód sercem i duszą

To jest otoczenie, w którym szukamy wyjątkowych miejsc pracy ze wszystkich dziedzin rzemiosła samochodowego. W tym celu szukamy mechatroników, blacharzy, lakierników i specjalistów od odnawiania samochodów, dla których ich praca jest więcej niż koniecznością. Szukamy współpracowników, którzy wniosą do zakładu podobną porcję radości z i namiętności dla pracy związanej z samochodami, jaką i my posiadamy.

Zdolności rzemieślnicze, techniczne zrozumienie i rozpoznawanie związków

Obok zamiłowania do samochodów, musi też oczywiście być odpowiednio rozwinięte rozumowanie techniczne i jak najszersze doświadczenie zawodowe. Samodzielna praca oraz konstruktywna praca w zespole nie powinny być przeszkodą. Elastyczność i zaangażowanie fizyczne są tak samo potrzebne jak cierpliwość oraz wytrzymałość przy najmniejszych i najdrobniejszych rozwiązaniach detalicznych. Do tego naturalnie dochodzą specjalistyczne kwalifikacje i wymogi odpowiednie dla danego zawodu:

Mechatronik lub mechanik samochodowy

Do stałych zajęć należy przegląd i naprawa nowoczesnych aut i odpowiednio czynności dla starszych modeli samochodów. Ponadto priorytetem jest też fachowe restaurowanie leciwych pojazdów.

Mechaniczna diagnoza błędów powinna być tak samo dobrze opanowana jak praca z systemami do serwisowania i wyczytywania samochodowych komputerów pokładowych(OBD).  Doświadczenie z zakresu restaurowania starych pojazdów też byłoby plusem. Z tym w parze idzie techniczne zrozumienie dla wszelakich podzespołów/modułów oraz przewidujące pracowanie – a więc nie tylko tępa wymiana części, lecz także rozpoznawanie usterek i problemów technicznych w otoczeniu wykonywanych prac.

Oprócz mechaników z dyplomem czeladniczym z zakresu mechaniki pojazdowej lub mechatroniki, mogą też składać podania osoby z dyplomem mistrzowskim. Uzdolnienie rzemieślnicze powinno być jedną z podstaw podjęcia pracy, ale mile widziane są wszelkie udokumentowane certyfikatami szkolenia i specjalizacje. Prawo jazdy byłoby korzystne.

Blacharz samochodowy

Głównymi czynnościami blacharza są naprawy powypadkowe oraz restaurowanie karoserii. Do nich należą także takie prace towarzyszące jak cynowanie, szlifowanie, ale też fachowe szpachlowanie i ogólne przygotowywanie powierzchni do lakierowania. Ponadto przeprowadzamy wymagające przeróbki i przebudowy karoserii.

Dobre oko dla kształtów karoserii jak i materiałoznawstwo nie powinny stanowić kłopotów. Do tego naturalnie dochodzą znajomości związane z obróbką metali tj. szlifowanie, docinanie, różne technologie spawania oraz cynowanie na wysokim poziomie. Wymagana jest też znajomość mas do szpachlowania i ich szlifowania. Zaletą byłoby doświadczenie w zakresie metod smart-repair lub spot-repair (punktowe/miejscowe naprawianie uszkodzeń w elementach karoserii).

Blacharze z dyplomem czeladniczym jak i mistrzowskim mogę składać swe podania. Wszelkie certyfikaty poświadczające dodatkowe szkolenia oraz fachową wiedzę są również mile widziane jak posiadanie prawa jazdy.

Lakiernik samochodowy

Z tego powodu, że przeprowadzamy restarauracje młodzych i starszych pojazdów, używamy obok lakierów wodnych też do niektórych zleceń lakierów na bazie żywicy syntetycznej.
Obok prac lakierniczych w ramach napraw powypadkowych i restauracji oldtimerów, zajmujemy się lakierowaniem punktowym, częściowym lub całościowym. Ponadto wykonujemy specjalistyczne prace lakiernicze na życzenie klientów.

Do zakresu prac należą oczywiście też czynności związane z przygotowaniem do lakierowania oraz wydajna ochrona przed korozją, a więc od podstawowych czynności aż po polerkę końcową. Dodatkowo dochodzi do zakresu mieszanie lakierów.

Powinno być jasne, żę wymagamy od kandytatów wyśmienite wyczucie kolorów. Różne techniki lakierowania nie powinno stanowić żadnego problemu. Używanie zwykłych oraz cyfrowych środków pomocniczych jest dla nas oczywistością. Ponadto ważna jest fascynacja zawodem – czy w kwesti pyłku na lakierze czy też idealnym efekcie końcowym lakierowania.

Ubiegać się o tą posadę mogą osoby posiadające dyplom czeladniczy lub mistrzowski. Oprócz doświadczenia zawodowego i ewentualnych certyfikowanych dodatkowych umiejętności,preferowalibyśmy też doświadczenie z karoseriami aut sportowych i klasycznych. Mile widziane będą doświadczenia z zakresu spot-repair i lakierowania punktowego.

Specjalista ds. kosmetyki i odnawiania pojazdów

W głównym zakresie stoją oldtimery, samochody sportowe oraz auta klasy premium z produkcji renomowanych marek, które zostają poddane pełnym zabiegom kosmetycznym i upiększającym. Jednak przyjmujemy też zlecenia na inne pojazdy wszelkiego rodzaju. Stosujemy przeróżne techniki w całkowitej zależności od danego stanu lakieru. Wszelkie prace są przeprowadzane przez nas na najwyższym poziomie.

Mimo, iż zawód specjalisty do kosmetyki i odnawiania pojazdów nie jest zawodem, którego znajomość jest certyfikowana dyplomami czeladniczymi lub mistrzowskimi, my widzimy dużą odpowiedzialność i potencjał, który niesie ze sobą wykonywanie tych czynności. Z tego tytułu wymagamy odpowiedniego zrozumienia technicznego i rzemieślniczego pojedynczych prac w formie doświadczenia zawodowego.

Z kosmetyką i odnawianiem pojazdów wiążemy również zamiłowanie do zawodu, samochodów oraz detali. Wymagania naszych klientów powinny być oczywiste. Chętnie otrzymamy podania od posiadaczy prawa jazdy.

Ogóły dotyczące podań o pracę

Dla każdej z opisanych posad zakłądamy ze strony kandytatów dużą elastyczność i przede wszystkim zamiłowanie do techniki samochodowej. Dla naszych pracowników musi być oczywistością, że wykonują wszelkie prace i zadania na wysokim poziomie, ponieważ satysfakcja klientów, to jeden z najważniejszych priorytetów

Wymagamy wysokiego pożiomu koncentracji i samodzielnego realizowania zadań, ale też pracy zespołowej, gdyż jest ona często stosowana i szczególnie ważna, jak trzeba wykonywać zadania obejmujące różne rzemiosła.

Oferujemy więcej niż tylko miejsce pracy

Oferujemy naszym pracownikom nie tylko miejsce pracy z obowiązkowymi świadczeniami. Gwarantujemy wyjątkowo dobrą atmosferę pracy, gdzie duch zespołu towarzyszy wszystkim czynnością, a współpracownicy wspomagają się fachowo i kompetentnie. Płaca jest bardzo atrakcyjne ukształtowana w zależności od wyników pracy. Poza tym oferujemy możliwość udziału w różnych szkoleniach i kursach zawodowych.

Wyjątkowym plusem naszego zakładu, jest szeroki zakres prac przy nadzwyczajnych autach i oldtimerach. Każdy pracownik może przy takich pracach zyskać doświadczenia, które w innych warsztatach byłyby niemożliwe tj. prace przy autach supersportowych lub rzadkich modelach klasy luksusowej.

Ponadto takie czynności jak prawdziwe remonty silników, lakierowanie i odbudowa karoserii według starych technik. Podsumowując, to praca w naszym zakłądzie jest prawdziwym przeżyciem o którym marzy każdy człowiek pracujący w branży samochodowej, ale tylko nielicznym się to marzenie spełnia.

Należysz do najlepszych w swoim fachu i chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Wysłij nam swoje podanie pocztą lub drogą elektroniczną albo zadzwoń pod numer +49 (0)30 83 20 30 20, by ustalić osobisty termin na zapoznanie sie z Tobą.